Adventní Drážďany 2017

Novinky
Adventní Drážďany 2017

Dne 30. 11. 2017 byl prožit sedmáky, osmáky a deváťáky zájezd do Drážďan. Já vám osobně odvyprávím, jak tento den vypadal. Bylo přibližně půl osmé a už jsme nastupovali do dvoupatrového autobusu, po chvilce jsme odjeli ze Suchdola. Jeli jsme asi tři hodiny, a proto jsme také měli jednu přestávku. Když už jsme přijížděli do Drážďan, objevovalo se před námi obrovské město. Potom jsme vystoupili z autobusu a šli obdivovat památky. Mohli jsme vidět na Divadelním náměstí Saskou státní operu, barokní komplex budov Zwinger nebo katolický kostel Hofkirche, sochu krále Johanna, Italskou vesničku (zde bydleli italští stavitelé kostela Hofkirche) a Rezidenční zámek. Také jsme se prošli po Brühlově terase, o které se říká, že kdo jí celou neprošel, jako by v Drážďanech nebyl. Také jsme viděli Knížecí průvod (freska z porcelánových dlaždic, dlouhá 102 metrů). Pomalu jsme se blížili ke konci prohlídky, a proto jsme navštívili poslední památku Frauenkirche (česky kostel Panny Marie). Za druhé světové války byl zdemolován americkými vojsky a pak byl kompletně celý postaven. Prohlídka skončila a měli jsme čtyři hodiny na nákup na adventních trzích nebo jinde, například v Primarku a dalších obchodech. Po těch čtyřech hodinách jsme se zase všichni sešli a šli jsme k autobusu. Nastoupili jsme do autobusu a jeli jsme směrem Die Tschechische Republik (Česká republika). Dojeli jsme před osmou hodinou večerní ke škole. Co dodat –  prostě výlet, jak má být.

 

                                                                                                                                                             David Ábel, Mediální výchova

Fotogalerie – zde