Aktuality

Informace ze školní jídelny

Novinky

ZMĚNA CENY ŠKOLNÍCH OBĚDŮ Od 1. 9. 2019 dochází k navýšení ceny obědů u všech kategorií o 2,- Kč. Do věkových skupin jsou zařazováni žáci na dobu školního roku, ve kterém dosahují daného věku, tzn. období od 1. 9. do 31. 8. následujícího roku. Při platbách inkasem z běžného účtu může být platba maximálně 23 obědů v měsíci. Variabilní symbol strávníka zůstává po celou dobu školní docházky stejný. P... Číst více »

Prezentace projektu Stavitelé města – adaptace sídel na změnu klimatu
IMG_20190613_091909 IMG_20190613_092327 IMG_20190613_092700

Prezentace projektu Stavitelé města – adaptace sídel na změnu klimatu

Novinky

Ve čtvrtek 13. června se na Magistrátu hl. m. Prahy uskutečnila závěrečná soutěž projektu Stavitelé města – adaptace sídel na změnu klimatu od ekocentra Koniklec, který absolvovali žáci čtvrtých tříd. V rámci projektu děti navrhovaly adaptační opatření pro svou školu a čtvrť, zpracovávaly je na plakát a při závěrečné soutěži je vybraná skupinka prezentovala zástupcům Magistrátu. Mezi nejčast... Číst více »

Na koho vzpomíná město Praha?

Na koho vzpomíná město Praha?

Novinky

Literární pamětí města procházeli žáci 6. A, a to z Jiráskova náměstí až k bývalému bydlišti Mikoláše Alše, po němž nese naše škola jméno. Cílem procházky bylo na vlastní kůži vyzkoušet práci významných osobností spojených s českou literaturou. U domu J. V. Sládka žáci tvořili poezii pro děti, u domu Mikoláše Alše se žáci stali ilustrátory Starých pověstí českých a na Fidlovačce se stali ochotníky... Číst více »

Výměnný pobyt v Dánsku

Výměnný pobyt v Dánsku

Novinky

Ve dnech 2. – 7. června proběhla druhá část výměnného pobytu Česko-Dánsko. Po 14ti hodinové cestě jsme dorazili do dánského městečka Ringe, kde na nás čekaly rodiny. První den jsme začali v tamější škole. Následovala procházka po Ringe ve skupinkách s našimi dánskými kamarády. Poté jsme se vrátili do školy a měli hodinu tělocviku. Večer jsme šli všichni hrát fotbal. Druhý den jsme jeli do Od... Číst více »

Výtvarná výstava dětí z druhého stupně

Výtvarná výstava dětí z druhého stupně

Novinky

Opět po roce jsme si zabrali spojovací tunel mezi novou a starou budovou my, žáci druhého stupně. Chtěli jsme se totiž pochlubit, co děláme ve Výtvarné výchově a  také mladším dětem ukázat, na co se mohou na druhém stupni těšit! S výstavou nám pomáhaly paní učitelky Mgr. Daniela Křesťanová a Mgr. Zuzana Tomková, které nás výtvarkou na druhém stupni provázejí. Pokud se chcete podívat, jak se dají v... Číst více »

Stránka 1 z 44123»