Český den proti rakovině 2018

Český den proti rakovině 2018

Stejně jako v loňském roce, i letos se žáci 9. ročníku zúčastní jako dobrovolníci sbírky organizované Ligou proti rakovině.

V rámci tradiční květnové sbírky, která se uskuteční ve středu 16. května, si může každý dárce za minimální částku 20 Kč koupit žlutou kytičku. Cílem sbírky je za nabízené kvítky měsíčku lékařského získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. Tématem letošní sbírky jsou nádorová onemocnění tlustého střeva a konečníku.

V loňském ročníku se našim žákům podařilo vybrat dohromady 17 259 Kč. Doufáme, že i letos dosáhnou stejně skvělého výsledku.

Více informací o sbírce – zde