Handy Dandy 2018

Nezařazené

Dne 7. 11. 2018 se na ZŠ Červený vrch konala soutěž v anglickém jazyce Handy Dandy. Celkem se jí zúčastnilo 100 žáků z 10 základních škol. Naši školu reprezentovalo 12 žáků z 5. tříd. Každý žák odpovídal elektronickou formou na 70 otázek se 4 možnými odpověďmi. Mezi otázkami bylo např.: Který svátek slavíme na jaře?, Kdy začíná školní rok v ČR?, Odkud pocházíš?, Která barva nepatří na vlajku USA?, Kdo je hlavou státu v USA?, …..Otázky a odpovědi byly v anglickém jazyce.

Na 1. – 3. místě se umístili žáci ze ZŠ E. Destinnové s 67 – 59 správnými odpověďmi. Z naší školy se nejlépe umístil Otakar Genzer na 14. – 19. místě (52 správných odpovědí),  Mark Kuzmenko na 24. – 28. místě a Daniel Fernandes na 32. – 34. místě. Další žáci a žákyně, kterým děkujeme za reprezentaci naší školy: Andrej Bukovský, Matyáš Peterka, Jan Hučko, Marie Ema Zichová, Běla Turečková, Adam Frk, Jolana Kalousová, Filip Beránek a Matyáš Lis.

Přehled otázek a správných odpovědí jsme obdrželi společně s výsledkovou listinou a mají ji k dispozici učitelé AJ z 5. tříd.