II. A a její objevy ve Stromovce

Novinky
II. A a její objevy ve Stromovce

Tento školní rok je pro naši třídu „Rokem objevů“. Objevujeme všechno a všude. V pátek 18. 10. jsme vyrazili objevovat do přírody a strávili dopoledne v nádherně podzimně zbarvené Stromovce. Počasí nám přálo a na akci Den stromů 2019 jsme především objevili, co všechno zahrnuje práce stromolezců. Ti se starají o vzrostlé stromy a pracují ve výškách, kde zejména ošetřují a řežou větve. Většinu jejich pracovních úkonů si děti mohly vlastnoručně vyzkoušet a stromolezce po ukázce jejich práce odměnily potleskem. A co jsme ještě objevili? Třeba to, jak voní čerstvě poražené dřevo jírovce maďalu; jakou péči potřebují mladé stromy, aby rovně rostly; co všechno se vyrábí ze dřeva; jaké parky a lesy se nacházejí na území Prahy; jak pracují záchranné stanice; jak postupovat při záchraně nalezených mláďat. Kromě toho jsme si procvičili učivo z prvouky (keře, stromy, plody dřevin) a kochali se podzimními barvami listnatých stromů. Už teď se těšíme, co objevíme příště!

 

                                                                                                                             Šárka Ábelová a II. A

 

Fotogalerie – zde