Koncert ke 100. výročí založení republiky

Novinky
Koncert ke 100. výročí založení republiky

Barvami trikolory ozdobená škola přivítala 21. 11. hosty koncertu věnovanému 100. výročí založení naší republiky. Vystoupil dětský pěvecký sbor MIKEŠ pod vedením Evy Benešové, učitelský sbor Růžové brýle, dirigoval Svatopluk Kůrka, sbory doprovodil hudební kvartet Kocour v notách. Koncertem jsme chtěli oslavit významné narozeniny naší krásné země, v níž bylo po dlouhou dobu běžné mluvit a rozumět dvěma jazykům, českému a slovenskému. I když 100. narozeniny slavíme vedle sebe jako dvě samostatné republiky, asi už navždy zůstaneme my, Češi i Slováci, propojeni jako žádné dva jiné národy na světě. Máme podobnou povahu, podobný vkus, podobné ženy, podobné písně. A právě náš koncert byl pásmem lidových, mnohdy si velmi podobných, písní z Čech, Moravy, Slovenska, ale i Podkarpatské Rusi. Na závěr oficiální části koncertu zazněly písně nejkrásnější: Kde domov můj a Nad Tatrou sa blýska.  Mezi povedené přídavky patřila Ta naše písnička česká, kterou si společně zazpívali zpěváci i diváci.  S ohledem na nadšené reakce návštěvníků se tento koncert stal důstojnou tečkou školních oslav 100. výročí založení Československa.

                                                                                                                                       Šárka Ábelová

Fotogalerie – zde