Nabídka online interaktivních programů Divadelta

Novinky
Nabídka online interaktivních programů Divadelta

Navazujeme na loňská úspěšná představení pro žáky s rodiči a nabízíme interaktivní programy online.

 

Programy: Připojeno a Pořád doma

Doba trvání programu: 60 minut

Počet dětí: skupinky do deseti dětí s rodičem

Spojení: přes Microsoft Teams

Připojeno se zabývá tématem online bezpečí.

Program je vhodný pro děti od 2. do 5. třídy a jejich rodiče.

Online program představí děti podobného věku, které mají nějaké potíže na internetu.

Povíme si blíže o problému jednoho z nich.

Standa se doma nudí a stýská se mu kamarádech. Často hraje online hry a seznámí se přes chat u hry s novými kamarády. Hlavně s Pavlem. Je tak zábavný a nikdy s ním není nuda. Kdo je ale ve skutečnosti Pavel? Jak se bránit, když se cítíme na internetu nebezpečně? Co dělat?

Děti si během online programu najdou odpovědi na tyto otázky. Zjistí, že základní krok k bezpečí na internetu je se svěřovat, mluvit s rodiči, učiteli, kýmkoli…

Program reaguje na dnešní krizovou situaci.

Termín: středa 9. prosince v 17 a 18 hodin

Pořád doma se zabývá tématem sociální izolace v dnešní krizové době.

Program je vhodný pro žáky II. stupně a jejich rodiče.

Program odstartuje desetiminutové video, kde dívka Anežka řeší, že je zavřená doma a že ji štve maminka. Celý program pak bude o nynější situaci: co děti nejvíc stresuje, jak se odreagovat, jak relaxovat, jak lépe komunikovat s rodiči. Jak si s nimi více porozumět a pochopit se navzájem.

Půjde zejména o společnou diskusi a praktické rady, jak vše zvládnou lépe.

Termín: pondělí 14. prosince v 17 a 18 hodin

Přihlášení do vyčerpání omezené kapacity je možné nejdéle do pondělí 7. prosince pro představení pro žáky z 2. – 5. tříd a do čtvrtka 10. prosince pro žáky z 6. – 9. tříd na e-mailu: v.stepankova@praha-suchdol.cz. Programy jsou hrazeny z grantu HLMP.