Návštěva 5. B na fakultě České zemědělské univerzity

Novinky
Návštěva 5. B na fakultě České zemědělské univerzity

Třída 5.B se zúčastnila exkurze na Katedře veterinárních disciplín Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Velice mile nás překvapilo, jak pečlivě byl program pro děti připraven. Děti se na chvíli mohly stát vysokoškolskými studenty, kteří mohli samostatně pracovat s binokulárním mikroskopem a sledovat pohyb živých spermií, vyzkoušely si odebrat oocyty aspirací folikulů z vaječníku a následně si je prohlédly pod mikroskopem. S tím vším jim pomáhala paní profesorka Sedmíková, která vše trpělivě vysvětlovala a ukazovala.

Nakonec si děti mohly vyzkoušet, jak složité je porodit telátko. Přestože kráva byla jen model v životní velikosti a tele bylo ušité z kůže, pro děti bylo telení obrovský zážitek. Každý si ho vyzkoušel. A radost byla nesmírná. Ale kromě zábavy pochopily, jak je celý proces složitý. Zvláště, když paní profesorka upravila polohu nenarozeného telátka na nefyziologickou.

Děti odcházely plné dojmů z vysokoškolského prostředí, nových zkušeností a znalostí.

Ráda bych poděkovala všem, kteří nám toto umožnili.

 

Fotogalerie – zde