Pobyt žáků z Dánska v ČR

Novinky
Pobyt žáků z Dánska v ČR

V dnech 23.-27. dubna se konala 1. část výměnného programu Česko-Dánsko.

Celé to začalo na vlakovém nádraží Holešovice. Po pár stydlivých a možná trochu vyděšených pohledech jsme si naše nové kamarády z Dánska odvezli domů.

První den jsme začali ve škole. Ve čtyřčlenných skupinkách jsme absolvovali jednu vyučovací hodinu s dětmi na 1. stupni. Poté jsme se přesunuli na Vysočany do lanového centra. Odvážnější si zkoušeli lézt a ti méně odvážní je jistili. Společný program jsme zakončili bowlingem v Dejvicích.

Druhý den nás čekala projížďka lodí po Vltavě a Dánové si tak mohli prohlédnout nejvýznamnější pražské budovy a památky. Následovala návštěva továrny na čokoládu a voskového muzea. Na konci prohlídky jsme si mohli vyrobit a ozdobit vlastní čokoládu. Poté jsme se prošli po Karlově mostě a měli volno.

Třetí a poslední den jsme navštívili Terezín. Byl to velmi zajímavý a silný zážitek. Po návratu z Terezína jsme měli volno. Během volného času jsme chodili ve skupinách zhruba o deseti lidech na různá místa po Praze – obchodní centra, Petřín, Náplavka.

V sobotu ráno jsme Dány odvezli na nádraží a na měsíc se s nimi rozloučili.

Myslím, že jsme si to všichni moc užili, zlepšili se v angličtině a těšíme se do Dánska.

Aneta Mičáková, 8. B

 

Fotogalerie – zde