Sametový koncert

Novinky
Sametový koncert

„Na nikoho, kdo za naši dnešní svobodu tak či onak zaplatil, by nemělo být zapomenuto.“ To jsou slova, která pronesl prezident naší republiky Václav Havel ve svém prvním novoročním projevu v roce 1990.

Ani my, kdož jsme „nesvobodné“ časy zažili, nezapomínáme. Ale i ti, kteří v nesvobodných časech ještě nevěděli o světě, naším Sametovým koncertem připomněli, že ze slečny Demokracie už je letos třicetiletá mladá paní.

Diváci si měli možnost poslechnout písně zpívané, ale i zakazované v roce 1989, kdy se v naší zemi děťátko jménem Demokracie teprve rodilo…

Program Sametového koncertu:

Účinkující: Školní pěvecký sbor Mikeš, Příležitostný učitelský sbor Růžové brýle

Hudební doprovod: Band Kocour v notách

Slovem provázela: Šárka Ábelová

Písně:

Časy se mění, Holky z naší školky, Kotě, Zimní království, Můj bratr Jan, Za svou pravdou stát, Love of my life, Létající Čestmír, Morituri te salutant, Hej sokol, Hey you, Jednou budem dál, Náměšť, Slúbili sme si lásku, Modlitba

 

Výtvarná scéna koncertu byla inspirována obrazem Petra Síse „Ptačí sněm“, který symbolizuje cestu za svobodou.

 

Fotogalerie – zde