Sportovní den již podeváté

Nezařazené

„Neveselo truchlivo“ hlásil pohled z okna v sobotu 13. dubna, alespoň co se počasí týká. Obalili jsme se termoprádlem a teplými svršky a vyrazili na 9. Sportovní den naší školy.  Pod vedením paní ředitelky Alexandry Kejharové a tělocvikářů Gabriely Matušíkové a Tomáše Jaroše se rozehrál koncert mnoha rukou a nohou mých kolegyň a kolegů, kteří již tak nějak automaticky tráví vždy jednu říjnovou a jednu dubnovou sobotu přípravou a realizací tohoto sportovního svátku. Sportovní den by však nemohl fungovat bez sportovců a fanoušků, kteří opět fandili jako o život a vytvořili fotbalovým hráčům úžasnou atmosféru a orientačním běžcům psychickou i fyzickou podporu. Orientačního běhu školou se zúčastnilo rekordních 131 běžců. Na medailových pozicích se umístily tyto hlídky:

Mladší žáci

 1. místo: Tomáš Červený, Samuel Černý, Filip Král
 2. místo: Alžběta Doubková, Tobiáš Kozánek, Stella Kořenová
 3. místo: Daniel Suda, Prokop Hájek

Starší žáci

 1. místo: Petr Hanák, Vilém Kalous, Borek Bican
 2. místo: Kristina Czakó, Anežka Krýslová, Barbora Vávrová
 3. místo: Adam Mühlbauer, Alexandra Fernandes, Anna Kybalová

Turnaje v minikopané se zúčastnilo osm týmů, z nichž většina patří k našim turnajovým stálicím.

Konečné pořadí týmů

 1. místo: FC KFC
 2. místo: FC Banáni
 3. místo: Masters of King
 4. místo: Suchdolští draci
 5. místo: Piráti
 6. místo: Superparta
 7. místo: Bleskáčci
 8. místo: FC Béčko

Ačkoli sluníčko bylo na své paprsky skoupé, všichni sportovci se dočkali zasloužených odměn
a mohutného potlesku od přihlížejících podporovatelů. A jaký bude jubilejní 10. Sportovní den? Nechte se překvapit!

 

Šárka Ábelová

ZŠ Mikoláše Alše

Fotogalerie – zde