Strašidelné příběhy z nejzajímavějších míst Suchdola

Novinky

Žáci školního klubu se zúčastnili projektu Město do kapsy – Veřejný prostor od Ekocentra Koniklec – 01/71 ZO ČSOP Koniklec, p.s. a díky podpoře Hlavního města Prahy vznikla brožura Strašidelných příběhů z nejzajímavějších míst Suchdola.

V projektu žáci zkoumají veřejný prostor kolem školy v rámci tématu: Příběh místa. Udělali si pocitovou mapu Suchdola (kde je jim dobře, kde si dávájí sraz, kde je to baví, kde naopak ne), oslovili spoluobčany a ptali se jich, na která místa na Suchdole rádi chodí, která místa mají pro ně zajímavou historii a která místa jsou pro ně symbolem Suchdola. Z odpovědí pak vybrali 5 zajímavých míst, o kterých si přečetli informace a napsali příběhy. Příběhy jsou hororové, protože tato tématika příběhů děti nejvíce nadchla, a jsou zcela vymyšlené.

V této knížce by se rádi podělili o informace o místech i o své naše příběhy. Snad se nebudete moc bát a motivuje vás to místa navštívit (i když raději jen za dne).

 

Knížka ke stažení – zde