Třída 5. E v Národním divadle na Kytici 27. února 2019

Novinky
Třída 5. E v Národním divadle na Kytici 27. února 2019

Jako vždy jsme vyrazili od školy a jeli jsme autobusem na Podbabu. Následně jsme přestoupili na tramvaj a za chvíli už jsme byli v Národním divadle. Vešli jsme do velké místnosti. Asi po deseti minutách jsme přišli do sálu. Bylo tady spoustu balkónů, sedaček a hlavně zlata. Tedy nevím jestli to bylo opravdové zlato, ale moc se mi to tam líbilo. Najednou všude zhasla světla a sál se utišil. Opona se zvedla a na jeviště vešel starší pán (František Němec), který začal recitovat. A pak se začala odehrávat celá první balada. Už si moc nepamatuji, jak to šlo za sebou, ale byl tam Zlatý Kolovrat, Štědrý den, Vodník, Polednice, Dceřina kletba, Svatební košile, Holoubek a Záhořovo lože. Celé představení se mi moc líbilo a doporučuji ho i vám. Jsou to sice balady, ale stojí to za to to vidět.

Hrají: František Němec, Jana Preissová, Jana Pidrmanová, Igor Orozovič, Taťjana Medvecká, Anna Fialová, Csongor Kassai, Jana Boušková, Pavla Beretová, Lucie Polišenská, Radúz Mácha, Jan Bidlas, Patrik Děrgel, Iva Janžurová, Pavlína Štorková

 

Adam Krupka, 5. E

Fotogalerie – zde