Vánoční trhy a Vánoční zpívání

Novinky
Warning: getimagesize() expects parameter 1 to be string, object given in /var/www/clients/client252/web171/web/wp-content/themes/supermassive/lib/scripts/image-resizer.php on line 137 Warning: basename() expects parameter 1 to be string, object given in /var/www/clients/client252/web171/web/wp-content/themes/supermassive/lib/scripts/image-resizer.php on line 138 Vánoční trhy a Vánoční zpívání

Tradiční „Vánoční zpívání“ naší školy letos proběhlo v prostorách školního atria před jídelnou. Předcházely mu trhy žáků 2. stupně. Všechny výrobky i občerstvení si děti připravily samostatně nebo s pomocí svých třídních učitelů. Moc se jim to povedlo, zájem byl veliký.

V 18:00 se všichni návštěvníci shromáždili venku v atriu, kde vánoční atmosféru doplnila světelná výzdoba. Písničky, které žáci i učitelé nacvičili během prosince v hodinách hudební výchovy a při několika společných zkouškách, byly veselé i dojemné. Snad se nám jimi podařilo všem přítomným navodit tu správnou vánoční náladu!

A co se  konkrétně zpívalo?: Šťastné Vánoce, Let it snow, Ježíš byl taky chudej, Koleda, Winter wonderland, Už napadl sníh, Betlémská hvězda, Aleluja Kyrie, Honzíček, V jeslích dítě spinká, Zafúkané a Na slámě leží.

Na závěr jeden úryvek:

Padá sníh a voní jehličí, srdce snům otevírá mříž.
Člověk zjih, sám dobře neví čím, možná tím,
že má k jiným náhle blíž…..