Výměnný pobyt v Dánsku

Novinky
Výměnný pobyt v Dánsku

Ve dnech 2. – 7. června proběhla druhá část výměnného pobytu Česko-Dánsko.

Po 14ti hodinové cestě jsme dorazili do dánského městečka Ringe, kde na nás čekaly rodiny.

První den jsme začali v tamější škole. Následovala procházka po Ringe ve skupinkách s našimi dánskými kamarády. Poté jsme se vrátili do školy a měli hodinu tělocviku. Večer jsme šli všichni hrát fotbal.

Druhý den jsme jeli do Odense – největšího města na ostrově Fyn. Navštívili jsme muzeum Hanse Christiana Andersena, který se v Odense narodil. Následovala prohlídka městem po jeho stopách, kterou si pro nás připravili naši Dánové. Potom jsme jeli do Funen Village, což je vesnice ukazující na to, jak se v Dánsku žilo v dávných dobách.

Třetí den jsme byli v krytém bazénu. Potom, co jsme se dokoupali, jsme šli do školy a k obědu jsme si upekli vlastní pizzy. Následoval výlet k moři. Bylo sice studené, ale většina z nás se v něm stejně vykoupala.

Čtvrtý den jsme se vypravili do Legolandu ve městě Billund. Večer proběhla společná večeře všech dětí a jejich rodičů.

Poslední den nastalo loučení, bylo to docela težké, protože se z nás během těch dvou týdnů stali opravdoví přatelé.

Celý výměnný pobyt byl opravdu skvělý, moc jsme si to užili a z Dánska jsme si odvezli hodně zážitků a nových zkušeností.

Aneta Mičáková, VIII. B

 

Fotogalerie – zde