Adventní Pasov

V pátek 15. prosince jsme navštívili s devátými ročníky malebné historické město na soutoku řek Ilzu a Innu s Dunajem, založené keltskými obyvateli a za Římanů sloužící jako pohraniční pevnost. Za 2. světové války nebylo bombardováno, a tak se může pochlubit velkým množstvím historických a kulturních památek a muzeí. Nad městem jsme viděli mohutnou pevnost Veste Oberhaus, prohlédli jsme si katedrálu sv. Štěpána, dílo pražského stavitele Carla Luraga s největšími varhany na světě, a křivolakými uličkami jsme se prošli k soutoku Dunaje a Innu. Smutný pohled byl na zaplavená nábřeží a na ochranné pytle s pískem, které lidé připravili před další povodní. Nejvíce času jsme strávili na adventním trhu a v obchodním centru, kde jsme si procvičili němčinu a utratili pár euro. A pak už nás čekalo jen veselé focení s prskavkami, loučení s Bavorskem a 260 km zpátky do Prahy.

Michaela Haluzová, Šárka Ábelová, Jáchym Víteček a 51 žáků z 9. A, B a C

Fotolagerie – zde