Výstava Vesmír v tunelu 2024

Letošním tématem výtvarné výstavy žáků 2. stupně se stal obrovský a nikdy nekončící vesmír.  Místo, které je plné dobrodružství a tajemství, čekající na objevení. Vesmír je pro nás místo, kde můžeme popustit uzdu naší fantazie mezi hvězdy, planety a cizí civilizace. Zkoumali jsme povrchy planet, prstence a měsíce, krátery i galaxie. Malovali jsme, tvořili, vyráběli a skrze to se snažili vidět a představit si věci, které jsou vzdáleny světelné roky. Ptali jsme se, jsme ve vesmíru sami? Možná, možná ne. Zkusili jsme si vymyslet jiné obyvatele planet od zelené rodinky po řidičské průkazy na vesmírná vozítka. Nemohli jsme opomenout ani kosmonauty a rakety, které ze Země startují do neobjevených dálav za oběžnou drahou. 

Výsledky našich objevných letů můžete najít ve spojovací chodbě nové a staré budovy ZŠ M. Alše. Těšit se můžete na magický průchod vesmírným tunelem naší školy. Čekají tu na Vás kresby, malby, koláže, 3D objekty, modelace, ale i celková výtvarná práce s prostorem tunelu. 

žáci 5. třídy a 2. stupně ZŠ pod vedením

Daniely Křesťanové a Elišky Vondruškové

Fotogalerie – zde