Sběr textilního materiálu

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás informovat o spolupráci mezi naší školou a SOS dětskými vesničkami se společností DIMATEX CS, spol. s r.o. v rámci sběru textilního materiálu pomocí mobilního sběrného kontejneru na textil. Sběr proběhne před školou v termínu 21.1.2019 – 4.2.2019. Do kontejneru prosím vhazujte suchý a vypraný textil.

Co patří do sběrného kontejneru:

Čistý a suchý textil (veškeré oděvy, bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, potahy, ubrusy a deky) zabalený v zavázaných (zauzlovaných) igelitových pytlích/taškách, dále také spárované (svázané) nositelné boty a hračky.

Co nepatří do sběrného kontejneru:

Znečištěný nebo mokrý textil, matrace, molitan, koberce, tašky, ústřižky látek, netextilní materiály, komunální odpad, elektrospotřebiče.

Z tohoto sběru budou finančně podpořeny SOS dětské vesničky. Materiál zpracovává společnost Dimatex ve Stráži nad Nisou, kde provozuje vlastní třídící linku a materiál třídí dle využitelnosti. Použitelný materiál vrací zpátky do neziskového sektoru a nepoužitelný materiál zpracovává průmyslově.